Beschrijving
Beschrijving:
Met de Ardex R4 Rapid kunt u egaliseren en uitvlakken van wanden, plafonds en vloeren voor het opnemen van behang, verf, dispersiepleister, wand- en vloerbedekkingen op zuigende en niet-zuigende ondergronden.
Vullen van scheuren, diepe gaten, spleten en voegen. Op de vloer voor het corrigeren van oneffenheden en spaanslagen op gips- en cementegalisatiemortels. Voor het snel vastzetten van metalen profielen, voeg[1]en hoekprofielen. Als snelbouwsysteem voor snel uit te voeren reparatiemaatregelen. Op vrijwel alle gangbare ondergronden zonder voorstrijk aan te brengen.
De Ardex R4 Rapid bevat  speciale cementen, goed dispergeerbaar kunststofpoeder en fijnkorrelige vulstoffen. Wat ervoor zorgt dat na 45-60 minuten al bewerkt kan worden, handig voor last minute reparaties.
Geschikte ondergronden:
ARDEX universeel sneluitvlakmiddel hecht praktisch onscheidbaar op vrijwel alle gebruikelijke ondergronden. Toepassing bij vlakke egalisatiewerkzaamheden in laagdiktes van 0 tot 10 mm, voor binnen en buiten geschikt.
De ondergrond moet droog, stevig, draagkrachtig, stroef en vrij van scheidende lagen zijn.
Mogelijke ondergronden:
- Beton
- Cement- en kalkcementpleisters
- Droge dekvloer elementen
- Gipspleisters en gipswandbouwplaten
- Gips- en cement egalisatiemortels
- Spaan- en OSB-platen
- Houten delen, houten trappen
- Oude ondergronden met vastzittende lijm en resten van egalisatiemortel
- Metselwerk
- Minerale bouw- en kunstharspleisters
- Gipskartonplaten
- Gipsvezelplaten
- Tegels en platen
- Natuursteen en terrazzo
- Wasbestendige dispersieverven
- Oude latexverf
- Acrylaatverf
- Acryllak
- Alkydharsverf
- Glasvezelbehang, geverfd
Oude, niet vast hechtende of zwak gebonden verf en los pleisterwerk en behang dient volledig verwijderd te worden.
Verwerking:
Slechts zoveel reparatiemortel aanmaken, als binnen de verwerkingstijd van circa 15 minuten kan worden verwerkt. In een emmer schoon water gieten en onderkrachtig mengen zoveel poeder toevoegen, dat er een klontvrije mortel ontstaat.
Voor het aanmaken van 1 kg ARDEX R4 Rapid is ca. 0,4 l water nodig. De mortel is bij +18 °C tot 20 °C ca. 15 minuten lang verwerkbaar. Lagere temperaturen verlengen en hogere temperaturen verkorten de verwerkingstijd. Op niet zuigende ondergrond moet ARDEX R4 minimaal 1 mm dik worden opgebracht. Voldoende verharde pleisterlagen kunnen nog een keer met vers aangemaakt materiaal na-gepleisterd worden.
Droogtijd:
Verwerkingstijd: 15 minuten
Bekleed en bewerkbaar na: 45-60 minuten
Verbruik:
1,1 kg poeder per 1m2 / 1mm laagdikte.